Ortodontija - dantų tiesinimas breketais

Breketai odontologijoje naudojami gydant ortodontinius dantų pažeidimus. Ortodontija, tai odontologijos sritis skirta gydyti įgimtus ar įgytus dantų ir žandikaulio defektus. Į gydytoją ortodontą dažniausiai kreipiamasi norint ištiesinti kreivai išdygusius dantis bei ištaisyti netaisyklingą žandikaulio sukandimą.

Negydomi ortodontiniai pažeidimai sukelia įvairius kalbos ir kramtymo sutrikimus, dantų trūkumus ar pirmalaikį jų praradimą. Dantų tiesinimo, t.y. ortodontinio gydymo metu dantys, žandikauliai, bei minkštieji audiniai grąžinami į jiems skirtą poziciją, todėl gerėja dantų estetika bei sveikata, o tuo pačiu ir paciento išvaizda.

Dažniausiai ortodontinės problemos iškyla vyresniems pacientams, tačiau pasitaiko atvejų kuomet breketai naudojami ir jaunesnio amžiaus pacientams gydyti. Tokiu atveju labai svarbu žinoti, jog ortodontinis dantų tiesinimas galimas tik sulaukus 13 ar 14 metų.

Visgi reikėtų atsiminti, kad mergaitės bręsta anksčiau nei berniukai, todėl šis faktorius gali būti svarbus nustatant gydymo laiką. Dantų tiesinimo, t.y. ortodontinio gydymo metu stengiamasi išnaudoti augimo spartą, tam kad būtų pasiekta geresnių gydymo rezultatų.

Priklausomai nuo situacijos, ortodontinio gydymo trukmė svyruoja nuo pusės iki dviejų metų. Šiuo laikotarpiu nešiojant nenuimamus ortodontinius aparatus – breketus, burnos higienos laikymasis yra ypač svarbus veiksnys. Gydymo sėkmė tiesiogiai priklauso nuo to, ar pacientas tiksliai vykdo gydytojo nurodymus. Reikia pasiryžti itin kruopsčiai dantų priežiūrai, dažnam jų valymui ir reguliariam lankymuisi pas gydytoją odontologą bei burnos higienistą.

Dažniausiai naudojami ir rekomenduojami nenuimami ortodontiniai aparatai – breketai. Jie parenkami pagal paciento individualius pageidavimus ir galimybes. Mūsų klinikoje siūlomos šios breketų sistemų rūšys:

  • Metaliniai breketai – tai dažniausiai naudojama breketų sistema pagaminta iš ypač aukštos kokybės metalo lydinių ir užtikrinanti puikius dantų tiesinimo rezultatus.
  • Beligatūriniai breketai lyginant su kitomis breketų sistemomis išsiskiria estetiškesne išvaizda. Juos nešiojant galima rečiau lankytis pas gydytoją ortodontą taip pat naudojant beligatūrinius breketus rečiau tenka šalinti dantis siekiant ištiesinti visą dantų lanką. Lyginant su įprastomis metalinėmis breketų sistemomis gydymas beligatūriniais breketais užtrunka trumpesnį laiką.
  • Safyriniai breketai – tai skaidrūs, naturalią dantų spalvą atspindintys dantų breketai, todėl jie yra beveik nepastebimi.
  • Keraminiai breketai yra baltos spalvos, todėl mažiau pastebimi. Vis dėlto lyginant su įprastais metaliniais breketais, gydymas keramikiniais breketais dažniausiai užtrunka keliais mėnesiais ilgiau.

Pagal medžiagų parametrus, skirtingos breketų sistemos skiriasi priežiūros reikalavimais, nešiojimo trukme, patogumu ir kaina. Atsižvelgdamas į paciento dantų sveikatos būkle bei jo pageidavimus, gydytojas odontologas paskirs Jums tinkamiausius ortodontinius aparatus. Priklausomai nuo gydytojo rekomendacijų ir Jūsų poreikių galėsite pasirinkti kokius – metalinius, beligatūrinius, safyrinius ar keraminius briketus norėsite nešioti.

Nepamirškite, jog nors ortodontinis dantų tiesinimas gali pasirodyti didelė ir ilgai trunkanti investicija, tačiau jo rezultatais – sveikais dantimis ir nuostabia šypsena Jūs galėsite džiaugtis visą gyvenimą.

Jūsų odontologijos klinika Kaune

Klinikoje dirbantys šios srities specialistai: