Profesionali burnos higiena

Kasdienė burnos higiena yra pats svarbiausiais dantų ligų prevencijos būdas. Kruopšti nuolatinė dantų priežiūra – dantų valymas bent du kartus per diena su dantų šepetėliu ir pasta, o taip pat burnos skalavimo skysčio, tarpdančių šepetėlio bei dantų siūlo naudojimas tarpdančiams valyti ypač sumažina dantų ligų atsiradimo tikimybę, padeda nesusidaryti dantų apnašoms bei akmenims, saugo nuo blogo burnos kvapo.

Tačiau norint išlaikyti dantis visiškai sveikus ir užkirsti kelią ligoms bei infekcijoms, vien kasdienės dantų priežiūros dažniausiai nepakanka. Pašalinti atsiradusius dantų akmenis ar įprastu šepetėliu nepašalinamas apnašas bei suteikti dantims patrauklią išvaizdą galima apsilankius pas profesionalų burnos higienistą.

Burnos higienos procedūros – tai taip pat ir pagrindinis karieso ir periodonto ligų profilaktikos metodas. Profesionalios burnos higienos metu pašalinamos kietosios ir minkštosios dantų apnašos bei dantų akmenys, sumažinamas dantų jautrumas, pagerinama dantenų būklė, atgaivinama burnos ertmė. Gydytojas odontologas taip pat pakonsultuoja ir pataria pacientams, kaip prižiūrėti burnos ertmę, kokias tinkamiausias burnos higienos priemones rinktis.

Burnos higienos procedūros dažniausiai atliekamos vieno vizito metu. Gydytojas odontologas patikrina ir įvertina dantenų būklę, esant reikalui pataria atlikti dantų gydymą. Dantų apnašos šalinamos ultragasiniu aparatu, specialiaisiais intstrumentais ir naudojant „Air-Flow” sistemą. Po to dantys nupoliruojami abrazyvine pasta ir besisukančiomis guminėsmis galvutėmis ar šepetėliais.

Atlikus burnos higienos procedūras, pacientui dar kartą akcentuojama burnos higienos svarba; pacientas supažindinamas su asmens burnos higienos reikalavimais, parenkamos individualios burnos higienos priemonės – dantų šepetėliai, higieniniai siūlai, tarpdančių šepetėliai, dantų pastos, burnos skalavimo skysčiai.

Profesionalią burnos higieną patariama atlikti du kartus per metus. Tačiau jei akmenys linkę kauptis, pacientas daug rūko ar serga periodonto ligomis, tuomet patartina pas profesionalų burnos higienistą apsilankyti ir dar dažniau, kas tris – keturis mėnesius. Norint pasiekti geriausių rezultatų, privaloma laikytis visų burnos higienos specialisto rekomendacijų. Tik nuolatinė dantų priežiūra ir lankymasis pas gydytoją odontologą užtikrins jūsų dantų grožį ir sveikatą.

Mūsų stomatologijos klinikoje dirbantys patyrę dantų higienistai atlieka visas burnos higienos procedūras – šalina dantų akmenis, susidariusias kietąsias ir minkštąsias dantų apnašas, atlieka dantų poliravimo procedūras. Profesionalūs burnos higienistai yra pasiruošę padėti visiems norintiems turėti sveikus ir gražius dantis bei nuolat džiaugtis spindinčia šypsena.

Jūsų odontologijos klinika Kaune

Klinikoje dirbantys šios srities specialistai: