Dantų balinimas

Žavi žmogaus šypsena priklauso nuo gražių ir svarbiausia, sveikų dantų. Vienas svarbesniu faktorių, lemiančių dantų grožį yra dantų spalva. Balti ir šviesūs dantys atrodo kur kas estetiškiau ir patraukliau nei pageltę nuo apnašų. Tiems, kurie pageidauja pagražinti savo šypseną, mes rekomenduojame dantų balinimą.

Dantų balinimas – tai viena iš labiausiai paplitusių estetinės odontologijos procedūrų. Sparčiai augantis visuomenės susidomėjimas paskatino odontologijos pramonę plėtoti ir tobulinti dantų balinimo procedūras.

Dabar tai galima daryti ne tik pas odontologa higienistą, bet ir namie, naudojant specialų gelį ir individualias kapas – apsaugines dantų plokšteles. Dantų balinimo efektas kiekvienam yra individualus ir priklauso nuo amžiaus, dantų emalio struktūros, dantų gyvybingumo bei jų balinimo metodo.

Mūsų odontologijos klinikoje Kaune dirbantys patyrę ir profesionalūs dantų gydytojai higienistai atlieka visas dantų balinimo procedūras tiek balinant lazeriu tiek ir padedant pacientui pačiam balintis dantis namuose. Tačiau nepamirškite, kad visos dantų balinimo procedūros, net ir atliekamos namuose, turi būti suderintos su gydytoju odontologu ir atliekamos tik su gydytojo žinia ar jam prižiūrint.

Dantų balinimas lazeriu

Lazeriniu būdu balinant dantis paprastai užtenka vieno vizito pas gydytoja higienistą. Procedūra užtrunka apie trisdešimt minučių. Lazerinio dantų balinimo metu uždedamos dantenų apsaugos, tam kad būtų išvengta dantenų pažeidimų, o dantys padengiami specialiu balinimo geliu, kuris vėliau yra aktyvuojamas lazeriu.

Lazeris, veikdamas kaip aktyvatorius, sustiprina balinamojo dantų gelio poveikį, todėl per trumpą laiką gaunamas maksimalus efektas. Dėl palyginti trumpo balinimo gelio aplikacijos laiko sumažėja danties audinių pakenkimo rizika. Po balinimo lazeriu procedūros dantys gali būti kiek jautresni, tačiau padidėjęs dantų jautrumas praeina vos po kelių dienų.

Dantų balinimas namuose

Pasirinkus šį dantų balinimo metodą, odontologas pagal dantų antspaudus skaidrios plastmasės vakuumo pagalba labaratorijoje suformuoja individualias dantų balinimo kapas ir paaiškina pacientui kaip jomis naudotis. Toliau dantų balinimas atliekamas namie, kapas padengiat specialiu balinančiu geliu ir dedant jas ant dantų.

Ši dantų balinimo procedūra atliekama kiekvieną naktį, miego metu ir trunka nuo savaitės iki dviejų. Esant padidėjusiam dantų jautrumui, šią procedūrą galima atlikti ir kas antrą naktį. Naujausi odontologiniai tyrimai įrodo, kad šis dantų balinimo metodas, atliekamas prižiūrint gydytojui odontologui, nekenkia nei Jūsų dantims, nei dantenoms.

Atlikus tiek dantų balinimo lazeriu tiek ir balinimo namuose procedūras, jų rezultatai gali išlikti net iki keletos metų, jei tinkamai rūpinsitės burnos higiena, nerūkysite bei saikingai vartosite dažančius maisto produktus ir gėrimus. Kiekvieno paciento dantų baltumas individualus ir priklauso nuo jo dantų struktūros, higienos, mitybos ir asmeninių įpročių. Atsakingai rūpindamiesi ir prižiūrėdami savo dantis kerinčia šypsena galėsite džiaugtis ne vienerius metus.