Endodontinis dantų kanalų gydymas

Endodontija – tai odontologijos sritis, kuri specializuojasi danties šaknies kanalų gydyme. Endodontinis dantų gydymas taikomas tuomet kai danties minkštasis audinys – pulpa (dar vadinama danties nervu) yra pažeidžiamas infekcijos.

Tai gali nutikti dėl gilaus karieso arba dėl daugkartinio dantų taisymo, plombavimo ar patirtų traumų. Jei jaučiate padidėjusį danties jautrumą karščiui, šalčiui, aštrų arba maudžiantį dažniausiai stiprėjantį vakare bei naktį skausmą, pastebite dantenų patinimą, patariama kreiptis pas patyrusį gydytoją endodontą.

Apsilankymo pas endodontologą metu Jums bus suteikta visa reikiama informacija apie gydymą, atlikti išsamūs tyrimai ir parinktas tinkamiausias gydymo būdas. Endodontinio gydymo metu Jums bus pašalinta užkrėsta pulpa, atsargiai išvalyta ir suformuota danties kanalų sistema, kuri bus užplombuota tam, kad infekcija nepasikartotų. Ši procedūra, priklausomai nuo kanalų skaičiaus, gali užtrukti nuo 45 iki 120 minučių.

Jei kanalai negydomi, bakterijos patenka į aplinkinius audinius per šaknies viršūnę ir sukelia uždegimą. Nors daugeliu atveju šias problemas gali išspręsti ir bendrosios praktikos gydytojai, tačiau sunkesniais atvejais kreipiamasi į endodontą.

Gydytojo endodonto darbas – ne tik gydyti pacientus, bet ir juos informuoti. Labai svarbu, kad pacientai suprastų, kodel jiems reikia gydymo, kokių priemonių ir veiksmų bus imtasi, kad gydymo metu būtų pasiektas geriausias rezultatas.

Norint geriau suprasti kas yra endodontija ir kuomet taikomas endodontinis dantų gydymas, būtina trumpai susipažinti su danties anatomija.

Dantys turi keletą sluoksnių:

  • Išorinis danties sluoksnis sudarytas iš kietojo audinio vadinamo emaliu. Emalio saugomo dentino audinio centre yra minkštasis audinys vadinamas pulpa.
  • Pulpą (arba danties nervą) sudaro dantį maitinančios kraujagyslės ir nervai, kitaip tariant, danties minkštimas. Pulpa atlieka labai svarbią maitinimo funkciją danties audinių formavimo metu. Tačiau, kai dantis yra jau pilnai susiformavęs, jis maitinamas supančių audinių ir gali išlikti gyvybingas ir pulpą pašalinus.

Galima išskirti tris pagrindinius ir svarbiausius endodontinio dantų gydymo technikos etapus:

  • Priėjimas prie endodontinės ertmės ir jos preparavimas
  • Šaknų kanalų instrumentavimas (valymas, formavimas).
  • Šaknų kanalų plombavimas.

Kiekvienas iš šių endodontinio dantų gydymo etapų yra labai svarbus – taisyklingas jų taikymas nulemia gydymo sėkmę.

Pagrindinė priežastis, kodėl pacientai kartais nedrįsta kreiptis į gydytoją endodontą – tai klaidingas įsitikinimas, jog šaknies kanalų valymas yra skausmingas. Tačiau jei į odontologą kreipsitės pastebėję pirmuosius infekcijos simptomus, visa ši procedūra nebus skausmingesnė nei paprastas danties plombavimas.

Senamiesčio stomatologijos klinikoje dirba tik patyrę ir savo darbą puikiai išmanantys gydytojai endodontai. Apsilankius mūsų stomatologijos klinikoje Jums bus suteikta profesionali konsultacija, kurios metu mūsų specialistai suteiks Jums visą informaciją apie endodontinį dantų gydymą, atliks reikiamus tyrimus ir pasiūlys Jums tinkamiausius gydymo metodus.

Apsilankykite mūsų stomatologijos klinikoje ir Jums nebeteks kęsti dantų skausmo.

Klinikoje dirbantys šios srities specialistai: