Profesionali burnos higiena naudojant mikroskopą [2014-05-02]

 

Odontologijos paslaugų kokybė auga labai sparčiai, todėl paslaugos atliekamos vis efektyviau ir tiksliau. Prie to įgyvendinimo prisideda įvairios technologijos, tokios kaip aukštos kokybės mikroskopai. Naudojant šį medicininį įrenginį, atliekant burnos higieną, pasiekiamas akivaizdžiai geresnis rezultatas, negu tai darant be mikroskopo. O tai, savaime aišku, džiugina kiekvieną pacientą.

Profesionali burnos higiena yra procedūra, kuri reikalinga įvairaus amžiaus žmonėms, o jos metu yra šalinamos mineralizuotos ir nemineralizuotos apnašos, poliruojami dantų ir plombų paviršiai. Be to, burnos higienos specialistas nustato ne tik dantų priežiūros kokybę, patikrina burnos ertmėje esančius audinius, bet ir pataria, kokias burnos ertmės priežiūros priemones reikėtų naudoti kasdieną.

Profesionali burnos higiena naudojant mikroskopą yra žymiai efektyvesnė dėl to, kad tik naudojant mikroskopą gydomoji burnos ertmės vieta yra labai gerai matoma ir tiksliai  pasiekiama. Atliktų tyrimų metu buvo nustatyta, kad mikroskopas suteikia iki keliasdešimt kartų daugiau duomenų apie pacientų burnos ertmę, nei yra suteikiama naudojant tik optiką ar nenaudojant jokių įrankių, kurie didina vaizdą.

Dirbant mikroskopo pagalba, burnos higienistas gali tikslingiau valdyti instrumentus, kas sumažina pacientui diskomfortą. Taip pat, esant uždegiminių dantenų problemai, yra labai svarbu kuo geriau išvalyti podanteninius akmenis, o tai daug lengviau padaryti mikroskopuojant. Taip tiek dantenų gyjimas, tiek periodonto raiščio atsistatymas tampa ryškiai efektyvesnis. Per pakartotinę burnos higieną, po dantenų gydymo, mikroskopu yra daug lengviau pašalinami konkrementų bei apnašų likučiai.

Mikroskopas pasitarnauja ne tik profesionalios burnos higienos atlikimui. Endodontiją, protezavimą ir mikrochirurgiją be šio medicininio įrenginio pakankamai sunku įsivaizduoti. Aukštos kokybės mikroskopai prisideda prie pažeistų dantų identifikavimo, senų plombų radimo ir pašalinimo, minkštų audinių apsaugojimo, bei kruopštumo atliekant dantų poliravimą, kuris reikalingas po danties plombavimo. Per mikroskopą puikiai matosi palikti plombos kraštai, kuriuos yra itin lengviau pašalinti, pastebėjus iš karto po plombavimo. Odontologijos klinikų specialistai, naudojantys mikroskopą, lengviau pastebi pacientų plombų nelygumus, įtrūkimus ir kitas problemas, o jas pastebėjus – tampa paprasčiau šias problemas pašalinti.

Pastebėjome, kad pacientai, pajutę didžiulį skirtumą po atliktos burnos higienos su mikroskopu, atvykę kitą kartą, vėl pageidauja šios procedūros. Kadangi visų specialistų ir pacientų bendras tikslas yra, kad profesionali burnos higiena būtų itin kruopščiai atlikta, nepažeidžiant minkštųjų audinių ar sveikų dantų, šis įrenginys yra puikus pagalbininkas. Jis ypatingai prisideda prie pacientų poreikių patenkinimo ir sveikos burnos pojūčio.

Taigi, profesionali burnos higiena kuo toliau, tuo labiau neįsivaizduojama be šio galingo įrenginio – mikroskopo.