Kompiuterinė tomografija Kaune

Mūsų odontologijos klinikoje Jums gali būti atlikta 3D kompiuterinė tomograma ir padaryta skaitmeninė panoraminė nuotrauka ypač moderniu dentaliniu kompiuteriniu tomografu ICAT. Šiame puslapyje pateikiame trumpą informaciją apie ICAT tomografo privalumus ir jo galimybes. Taip pat galite peržiūrėti ir mūsų paruoštą išsamią ICAT tomografo prezentaciją bei parsisiųsti ir patys išbandyti mūsų specialistų naudojamas ICAT Vision bei 3DVR programas.

Kompiuterinė tomografija gydytojams odontologams leidžia itin tiksliai nustatyti patologijas, susijusias su danties kietųjų audinių mineralinių komponentų pokyčiais, kaulų lūžius, dantų šaknų skilimus, danties padėties anomalijas ir stebėti radiokontrastiškus svetimkūnius. Kompiuterinė tomografija gali būti naudojama prieš planinį burnos ertmės sanavimą, siekiant sudaryti kuo tikslesnį gydymo planą bei numatyti visą jo veiksmų seką.

Itin svarbu žinoti, jog atlikus kompiuterinę tomografiją gaunamas neiškraipytas (skirtingai nei dentalinės rentgenografijos) vaizdas, kuris gali būti nagrinėjamas trijose viena kitai statmenose plokštumose arba bet kurioje norimoje plokštumoje.

Kompiuterinis tomografas tyrimo metu daro didelį kiekį vienas po kito einančių aksialinių pjūvių, iš kurių kompiuterinė programa modeliuoja visus kitus norimus pjūvius. Dentaliniu tomografu ICAT taip pat gaunamos itin kokybiškos panoraminės kaulų nuotraukos.

ICAT dentalinio tomografo techninės galimybės leidžia daryti didelės raiškos nuotraukas; aksialinio skenavimo tankis yra aštuoni pjūviai į vieną milimetrą (kas 0,125 milimetrus), tai lemia gerokai kokybiškesnį trimatį vaizdą. Kitų Lietuvoje esančių medicininių kompiuterinių tomografų raiška siekia tik 1,67-1,33 pjūvio į vieną milimetrą (kas 0,6-0,75 milimetrus).

Nuskaitytos nuotraukos dydis gali būti 20×25 centimetrų dydžio, todėl galima nuskenuoti visą paciento galvą ir modeliuoti jos trimatį vaizdą arba daryti tik tam tikros galvos srities nuotraukas, pavyzdžiui tik apatinio žandikaulio arba tik sinusų srities. Naudojat ICAT dentalinį tomografą pasiekiama maksimali vaizdo kokybė gaunant nedidelę apšvitos dozę.

Skaitmeniniu būdu gauta kompiuterinė tomograma yra gerokai informatyvesnė ir interaktyvesnė nei pateikta ant skaidrių. Visa skenavimo informacija įrašoma į kompaktinį diską kartu su peržiūros ir modeliavimo programa ICAT Vision ir papildoma programa 3DVR. Kompiuterinę tomogramą galima analizuoti pasitelkiant programas, tokias kaip SimPlant, NobelGuide ir kitas, kurios gali nuskaityti DICOM formato vaizdus.

ICAT Vision yra daugiafunkcinė programinė įranga, leidžianti matyti tiek trimačius modelius, panoraminius vaizdus, tiek ir atskirus aksialinius, sagitalinius, frontalinius pjūvius. Ši itin pažangi kompiuterinė programa leidžia implantacijų planavimo (angl. Implant Planning), apatinio žandikaulio smilkininio sąnario galvutės (TMJ), cefalogramos (Ceph) bei kvėpavimo takų languose atlikti įvairių procedūrų diagnostiką ir matavimus.

Patariama prieš naudojantis šia programine įranga perskaityti ICAT Vision vartotojo instrukciją, kad geriau suprastumėte skirtingus programos langus ir vaizdo koregavimo įrankius bei jų panaudojimo galimybes.