Periodontito gydymas

Periodontologija, tai aplink dantis esančių audinių ligų, tokių kaip gingvitas bei periodontitas profilaktika ir gydymas. Šias dantenų ligas dažniausia išprovokuoja burnos higienos nesilaikymas, žalingi įpročiai, tokie kaip rūkymas, dantų apnašos bei dėl jų susidarantys dantų akmenys.

Gingvitas, arba dantenų uždegimas pasireiškia paraudusiomis, paburkusiomis, ypač jautriomis ir kraujuojančiomis dantenomis, blogą skonį burnoje paliekančiu dantenų pūliavimu, blogu burnos kvapu, pakitusia dantų padėtimi ir sukandimu, dantų paslankumu. Negydomas gingvitas progresuoja į periodontitą – apydančio uždegimą. Pacientus, sergančius periodontito ligomis, mūsų klinikoje Kaune konsultuoja ir gydo gydytojas odontologas – periodontologas.

Svarbiausia ir efektyviausia priemonė apsauganti nuo gingvito, periodontito ir kitų dantenų ligų, tai nuolatinė dantų priežiūra ir burnos higienos laikymasis. Kasdienis dantų valymas ir kruopšti jų priežiūra apsaugo nuo daugumos dantų bei dantenų ligų atsiradimo bei nepageidaujamų pasekmių, tokių kaip skausmo dantenose atsiradimas, dantų pažeidimai ar net jų praradimas.

Vis dėlto siekiant išvengti dantų apnašų bei akmenų susidarymo ir jų sukeliamų uždegimų būtina ne tik kruopščiai prižiūrėti dantis bei dantenas, tačiau ir periodiškai lankytis pas burnos priežiūros specialistą. Pašalinti tarp dantų ir dantenų esančiose vagelėse susikaupusiais apnašas bei akmenis vien dantų šepetėlio nepakanka, jas visiškai išvalyti gali tik burnos higienistas. Ilgainiui to neatlikus, apnašos ir dantų akmenys pripildo kišenes, procesas apima vis gilesnius audinius.

Prasidėjus uždegimui, danties atraminis aparatas (raiščiai) yra pažeidžiamas infekcijos, todėl dantis pradeda klibėti. Galutinis rezultatas – atsirandantis dantų paslankumas, o galiausiai ir jų netekimas. Siekiant užkirsti kelią periodontito ligų atsiradimui ir progresavimui, pažeistos dantenos turi būti gydomos kuo anksčiau.

Odontologijos klinikoje Kaune periodontito ir dantenų ligoms gydyti taikomos šios procedūros:

  • Kiuretažas – dantenų operacija išvalanti dantų kišenes.
  • Gingivektomija – operacija, kurios metu yra pašalinamos pažeistos dantenos.
  • Lopo operacijos – jų metu atkeliamas vienas dantenų sluoksnis – lopas.
  • Dantenų plastikos operacijos.

Visos procedūros nuodugniai aptariamos su pacientais, įvertinamas ligos progresavimas, skiriama atitinkama procedūra, sukuriamas individualus gydymo planas, gydymo eigoje naudojamos patikimiausios ir aukščiausios rūšies medžiagos. Paciento ir gydytojo bendradarbiavimas yra be galo svarbus, norint pasiekti aukščiausių gydymo rezultatų, todėl visada stengiamės ne tik išgydyti pacientą, bet ir patarti kaip prižiūrėti ir apsaugoti dantis nuo tolesnių susirgimų.

Mūsų stomatologijos klinikoje Kaune dirbantys patyrę gydytojai periodontologai pasirūpins visapusiška Jūsų dantų priežiūra, suteiks profesionalias konsultacijas, parinks Jums tinkamą gydymo planą ir jį sėkmingai įvykdys. Taip pat mūsų klinikoje Jūs galėsite apsilankyti ir pas burnos higienistą, kuris ne tik atliks visas būtinas burnos priežiūros bei dantų valymo ir apnašų šalinimo procedūras, bet ir patars kaip efektyviau prižiūrėti dantis tam kad jie ilgiau išliktų sveiki.

Klinikoje dirbantys šios srities specialistai: