Vaikų dantų gydymas

Pirmąjį vaiko vizitą pas odontologą paversti smagia pramoga visai nesunku. Nors daugumai vaikų stomatologijos kabinetas nėra mėgstamiausia apsilankymų vieta, tačiau geras vaikų odontologijos specialistas greitai padės šią nuomonę pakeisti. Profesionalus ir patyręs vaikų odontologas padės ne tik atsikratyti nepagrįstos baimės, bet ir patars kaip vaikui geriau prižiūrėti dantis tam, kad jie ilgiau išliktų sveiki.

Deja tarp tėvų plačiai paplitusi nuomonė, jog pieninių dantukų neverta taisyti, nes jie vistiek iškris. Tačiau tai labai klaidingas požiūris, kadangi sugedus pieniniams dantims, gali sugesti ir po jais esantys nuolatiniai dantukai, tokiu atveju jiems dygstant gali iškilti įvairių problemų.

Taip pat negydomi pieniniai dantys gali sukelti skausmus bei infekcijas, kurios silpnina vaiko organizmą, vaikas tampa irzlus. Šiais laikais dantų gydymas yra neskausmingas, tačiau suskaudus pirmajam dantukui, vaikas bijo eiti pas vaikų odontologą, nes tai jam asocijuojasi su dar didesniu dantų skausmu.

Labai svarbu pratinti vaiką periodiškai lankytis pas vaikų odontologą, taip leidžiant jam apsiprasti su iš pradžių kiek baugiai atrodančia aplinka, supažindinti su odontologinėmis procedūromis ir užtikrinti jo dantų sveikatą. Vaikų odontologui labai svarbu apsaugoti vaiką, kad jam netektų kentėti dantų skausmo ir visa dantų gydymo procedūra praeitų lyg žaidimas.

Apsilankymo pas vaikų odontologą metu mūsų specialistai daug bendrauja su mažuoju pacientu. Mūsų klinikoje vaikams galime pasiūlyti įvairių žaismingų gydymo priemonių. Dantų plombavimui vaikai patys renkasi linksmas ir žaismingas įvairių spalvų pieninių dantukų plombas, nuskausminimui naudojame įvairių skonių nuskausminančiuosius gelius, o visos procedūros metu vaikai gali žiūrėti smagius animacinius filmukus prieš juos esančiame ekrane.

Taigi visa gydymo procedūra praeina greitai ir be skausmo. Visa tai yra ypač svarbu formuojant teigiamą vaiko požiūrį į dantų gydymą, higieną ir jų priežiūrą. Mūsų klinikoje dirbantys vaikų odontologai padeda vaikams dantų gydymą paversti smagiu žaidimu tam, kad kitą kartą suskaudus dantukui vaikas nebebijotų apsilankymo pas odontologą.

Vizito metu vaikų odontologas vaikui ir jo tėvams paaiškina, kodėl ir kaip reikia prižiūrėti ir valyti dantis, kodėl juos reikia gydyti ir kaip vaikų odontologas padeda išlaikyti dantukus sveikus. Labai svarbi tėvų pareiga yra skatinti vaiko burnos higienos laikymąsi ir padėti jam tinkamai valytis dantis, kadangi kol jis dar nemoka rašyti vaiko rankų judesiai dar nebūna pakankamai koordinuoti visoms dantų apnašoms nuvalyti.

Mūsų stomatologijos klinikoje dirba tik profesionalūs ir patyrę vaikų odontologai, kurie žino kaip padėti vaikams geriau prižiūrėti dantis ir kaip apsilankymą pas odontologą paversti smagia pramoga. Mes siekiame, kad Jūsų vaiko apsilankymas pas odontologą būtų linksmas ir malonus. Tik kartu mes galime padėti vaikui išsaugoti dantukus sveikus ir tvirtus, kad jis visada būtų laimingas ir besišypsantis.

Klinikoje dirbantys šios srities specialistai: